Fergie: Rooney është si Ronaldo e Messi

Shko poshtë

Fergie: Rooney është si Ronaldo e Messi

Mesazh  -LiiRiiDonn prej Wed 17 Feb 2010, 19:35

Wayne Rooney është sikurse superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo dhe asi i Barcelonës, Lionel Messi- thotë trajneri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson.

Sulmuesi anglez është në top-formë këtë sezon, ndërsa mbrëmë siguroi fitoren e Djajve të Kuq në San Siro kundër Milanit, dhe Fergie nuk ka hezituar ta përfshijë atë në kategorinë e lojtarëve më të mirë në botë.

“Rooney doemos duhet të krahasohet me Messin dhe Cristiano Ronaldon, sepse ai ka kualitete të mëdha dhe e dëshmoi këtë kundër Milanit. Kjo është arsyeja që ai është në nivel të njëjtë me këta lojtarë”, ka thënë Fergie për TVI24.
avatar
-LiiRiiDonn
Admin
Admin

Numri i postimeve : 118
Join date : 01/02/2010
Age : 25
Location : Zheger

http://DannGeeR-ZonnE.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi