Skenimi i porteve të makinave me IPv4 dhe IPv6 adresa

Shko poshtë

Skenimi i porteve të makinave me IPv4 dhe IPv6 adresa

Mesazh  -LiiRiiDonn prej Mon 01 Feb 2010, 20:00

Për skenimin e porteve të makinave që kanë IPv4 adresa (standarde) si dhe atyre me IPv6 adresa, në Packet Storm Security është listuar programi i njohur me emrin Scan6. ZIP skeda e cila mundet të shkarkohet nga kjo hipërlidhje: http://packetstormsecurity.org/NT/scanners/Scan6.zip, përmbanë në vete kodin burimor në C si dhe skedën binare për ekzekutimin e këtij programi.
Ata të cilët nuk e dijnë dallimin ndërmjet IP adresave IPv4 dhe atyre IPv6 i kisha rekomanduar t'ia hedhin një sy këtyre dy hipërlidhjeve: http://en.wikipedia.org/wiki/IPv4 dhe http://en.wikipedia.org/wiki/IPv6.
avatar
-LiiRiiDonn
Admin
Admin

Numri i postimeve : 118
Join date : 01/02/2010
Age : 25
Location : Zheger

http://DannGeeR-ZonnE.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi