Largohuni nga faqet pishing.

Shko poshtë

Largohuni nga faqet pishing.

Mesazh  -LiiRiiDonn prej Mon 01 Feb 2010, 20:03

Tek ne pishing ka filluar te perdoret shum e sidomos ato per marrien e passwordave te MSN-s.
Me siguri se ne email tuaj kan ardhur mail kinse nga VALA ose IPKO , dhe aty shkruan nje text bindes per te derguar SMS falas , ato jan vetem farsa te krijuara nga keqbersit.

Si mund ta dije se ai mesazh mund te jet i vertet :

1.Shiko email nga eshte derugar :Email qe perdoret me se shumti per te ber spam eshte : info@hi5.com
Pra shikoni email se nga eshte derguar.

2. Hyperlink
Me siguri se qdo mesazh i derguar qe te jet sa me i fsheht permab hyperlink , me posht do ju tregoi si duket.aty ku shkruan VALA MOBILE , ajo permban hyperlink , pasi te klikosh aty do ju shfaqet website , pra link i fshehur ne text .

3. Gjithmon shiko website ku ndodhesh !Gjeja qe me se shumti duhet kushtuar kujdes , eshte te shikosh ku ndohesh
avatar
-LiiRiiDonn
Admin
Admin

Numri i postimeve : 118
Join date : 01/02/2010
Age : 25
Location : Zheger

http://DannGeeR-ZonnE.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi