Meso Deamweaver per 18 min

Shko poshtë

Meso Deamweaver per 18 min

Mesazh  -LiiRiiDonn prej Mon 01 Feb 2010, 20:10

Mësoni Dreamweaver mund të frikësimit në qoftë se ju jeni vetëm duke u nisur. Unë të krijova nje video tutorial më poshtë që ju tregon se si e instalimit të një website të thjeshtë duke përdorur një CSS Dreameaver Template.
Para Ju Blej Dreamweaver

I highly recommend mësuar pak për HTML dhe CSS para blerjes Dreamweaver. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të merrni një klasë apo shpenzojnë orë pas ore studiuar CSS. Vetëm kuptuar bazat e HTML dhe CSS do t'ju ndihmojë shumë.

Ju mund të filloni me shikimin e pjeses : 4-pjesa CSS Tutorial.

Natyrisht, kjo nuk është një domosdoshmëri. Dreamweaver zhvilluesve të kuptojnë se jo të gjithë e di shumë për HTML dhe CSS, por kur ju jeni njohur me të, ju mund të bëni më shumë dhe për të kuptuar më shumë karakteristika të softuerit.
Konsideroni Getting një libër apo dy

Kur kam parë Dreamweaver,downloadova Dreamweaver MX for Dummies (kam pasur versionin MX në kohë). Me të vërtetë më ndihmoi të filloni dhe kam mësuar shumë për CSS.

Unë edhe vetë Anthology CSS: 101 Essential Tips, Tricks dhe Hacks. E dua se si ky libër është i organizuar. Kapitujt janë sectioned jashtë në çështjet e përbashkëta, që e bëjnë të gjetur përgjigje një meze. Libri gjithashtu ju jep kodin për truket dhe teknika të ndryshme duke përdorur jo zemërak flasin.

Kjo ndoshta nuk është libër më të mirë për të kuptuar thelbin e filozofive CSS, por kjo është një e madhe "si në tutorial" në qoftë se ju doni të merrni vetëm atë bërë dhe nuk mund të përshkuar nga të folur rrëmujshëm teknike gibble. Ka disa mësime të vërtetë të mirë navigacion këtu, e cila është një teknikë e zakonshme shumë njerëz duan të mësojnë.
Youtube Link:

Kodi:
https://www.youtube.com/watch?v=suMK2pcyqoc
avatar
-LiiRiiDonn
Admin
Admin

Numri i postimeve : 118
Join date : 01/02/2010
Age : 25
Location : Zheger

http://DannGeeR-ZonnE.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi