Wenger : u M'poshem Paster

Shko poshtë

Wenger : u M'poshem Paster

Mesazh  -LiiRiiDonn prej Mon 01 Feb 2010, 20:26

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, mendon se ekipi i tij është mposhtur pastër nga Manchester United në takimin e mbrëmshëm në Emirates.

Kampioni në fuqi i Ligës Premier shënoi fitore bindëse prej 3-1 ndaj topçinjve, që ka nxitur edhe debate nëse klubi nga Londra është aq i mirë për të garuar për titullin e ligës. Wenger thotë se ekipi i tij nuk ishte aq i mirë në fushë, dhe kjo ishte një humbje që vështirë përballohet.

“Është vështirë ta pranosh, por lehtë ta shpjegosh pasi ishim të dobët edhe në sulm edhe në mbrojtje. Bëmë një paraqitje jo aq bindëse dhe kjo është arsyeja se pse u mposhtëm pastër. Ishim naiv”, ka thënë Wenger.

“Nuk ishte vetëm Rooney që na shkaktonte probleme. Ne i dhamë hapësirë gjithkujt. Rooney ishte ai që shfrytëzoi këtë avantazh. Ishte një goditje e madhe dhe një zhgënjim i madh, por duhet ta përballojmë këtë. Është pjesë e futbollit në Premier”, ka shtuar francezi.
avatar
-LiiRiiDonn
Admin
Admin

Numri i postimeve : 118
Join date : 01/02/2010
Age : 25
Location : Zheger

http://DannGeeR-ZonnE.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi