Glikoliza cikli i Krepsit

Shko poshtë

Glikoliza cikli i Krepsit

Mesazh  -LiiRiiDonn prej Mon 01 Feb 2010, 20:54

Glikoliza Eshte Progres i Zberthimit Te Glukolizes Permes Fruktozes 16.
Glikoliza Eshte Proqes anajror Qe Kryhet Pa pranin e O2.
Termi i Glikolizes Rrjedh nga fjala Greke Glykis Sheqer Dhe Lysis Tretje.
Gjat Proqesev te Glikolizes Klukozn e kalon neper Kto Etate
GLUKOZA
|
F 16 Ch
|
ac 3 p glikocerik
|
ac pirovik
|
ac laktik
T4ATA
avatar
-LiiRiiDonn
Admin
Admin

Numri i postimeve : 118
Join date : 01/02/2010
Age : 25
Location : Zheger

http://DannGeeR-ZonnE.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi